EQUINOX REGENERATION

 

Vyzkoušeli jsme za Vás!

 

V květnu roku 2020 do naší stáje přijela kobylka na výcvik. Jednalo se o 6 letou klisnu plemene appaloosa, která měla opadlá záda, krk i záď. Páteř, kyčelní hrboly i pánev vystupovaly a byly výrazné. Klisna do té doby kromě občasného lonžování a pár vyjížděk nebyla nijak využívaná. Po příjezdu do naší stáje si ještě navíc prošla úrazem, kdy si pod karpem rozsekla nohu.

Několik dní po příjezdu jí byla nasazena minerální výživa Equinox Regeneration. Ostatní krmení i management ustájení zůstal nezměněn. Klisna dostávala pouze čtvrt litru müsli spíše na chuť a hrst lněného semínka, stejně jako před příjezdem k nám. První 3 dny jsme podávali menší množství minerálky, ale vzhledem k tomu, že klisna na ní nijak nereagovala a jedla velmi s chutí tak jsme 4 den již najeli na plnou dávku.

Zranění se překvapivě do týdne zhojilo natolik, že jsme mohli začít s prací. Přestože klisna neměla naprosto žádnou kondici, tak jsem ani jednou od začátku výcviku (a tudíž i podávání přípravku) nepocítila jakoukoliv únavu ze strany klisny a to i navzdory tomu, že začalo teplé počasí, při kterém mě majitelka upozorňovala, že byla klisna občas unavenější a z vyjížďky došla raději pěšky.

Po měsíci podávání jsem také začala pozorovat menší změny na exteriéru klisny, které mi potvrdila i majitelka, když klisnu viděla poprvé po 1 měsíci od převozu. Klisna si obecně velmi špatně a dlouho zvyká na nové prostředí, ale i přes tuto skutečnost bylo vidět, že je „obalenější“.

Dva měsíce po podávání minerálky Equinox Regeneration, kdy byly pořízeny srovnávací fotky, bylo vidět, že se u klisny podstatně vyrýsovaly svaly a nabrala hmotu. Změna byla velmi znatelná na krku, plecích, zádi i hřbetu.

Vyjádření majitelky:

„S minerálkou jsem naprosto spokojená. Ze začátku jsem byla dost skeptická. Nevěřila jsem tomu, že „jen“ minerálka umí takovou spoustu věcí. U žádné jiné jsem takové změny neviděla. V podávání budeme určitě pokračovat a osobně ji doporučuji kudy chodím.“

 4.5.2020

 8.7.2020

 

Testovala a fotografovala Michaela Sekaninová
Majitelka Monika Hanušová
Autor článku M. Sekaninová

logo

Vetys s.r.o. – Damníkov 64
561 23 Damníkov
Czech Republic