EQUINOX HOOVES

 

Vyzkoušeli jsme za Vás!

Na podzim roku 2019 jsme měli možnost otestovat tuto minerálku na 11 letém valachovi Českého teplokrevníka. Byl využíván rekreačně a pravidelně kován. Kůň byl v dobrém zdravotním stavu i optimální kondici, bohužel i přes to byl jeho stav kopyt velmi špatný. Rohovina byla slabá a lámavá, stěna byla naprosto rozpraskaná a praskliny vedly příčně až ke korunce. Nastával klasický problém, že téměř nebylo kam kovat.

Po převozu do nového ustájení byl valach ponechán na boso a nastala snaha o to, aby se kopyta podařilo dostat opět do pořádku.

Po konzultaci s veterinářem a ustajovatelem byl koni nasazen minerálně vitamínový doplněk Equinox Hooves. Podáno bylo 1 balení, což je cca 50 dní. První foto bylo pořízeno 7. 8. 2019 a druhé 21. 10. 2019. Mezi tím byly provedeny 2 korektury. Vzhledem k výrazné a nové chuti bylo zpočátku nutné granulky mírně rozmáčet a několik prvních dní jejich přídavek postupně navyšovat, aby je koník v krmení neseparoval. Cca během týdne si na chuť zvykl a do 14 dnů přijímal bez problémů celou dávku.

Výsledek můžete vidět na uvedených fotografiích, kde je znázorněn rozdíl kopyt PŘED A PO. Praskliny se pomalu zacelují a od shora už narůstá zdravá rohovina. „Osobně mě přípravek velmi mile překvapil, určitě doporučuji dlouhodobé podávání. Změna byla znát cca do měsíce, kopyto je výrazně pevnější a na fotkách je krásně vidět velký pokrok.“

 

hooves ped a po vedle

Testovala a fotografovala Jana Pecháčková
Autor článku M. Sekaninová

logo

Vetys s.r.o. – Damníkov 64
561 23 Damníkov
Czech Republic